Лазерна корекція зору від 11 500 грнДізнатися більше

Лазерна корекція зору від 11 500 грнДізнатися більше

місто Київвулиця Зарічна 2, корпус 3 (ЖК Славутич)метро Славутич

0 800 337 295(безкоштовно для всіх номерів по Україні)

ГРАФІК РОБОТИВТ-СБ 9:00-18:00

місто Київвулиця Зарічна 2, корпус 3 (ЖК Славутич)метро Славутич

0 800 337 295(безкоштовно для всіх номерів по Україні)

ГРАФІК РОБОТИВТ-СБ 9:00-18:00

Illustration

Медикаментозне лікування сітківки

Медикаментозне лікуванням сітківки спрямоване на розсмоктування крововиливів, на покращення кровопостачання сітківки та зорового нерву.Під медикаментозним лікуванням сітківки розуміють інтравітреальне введення лікарських препаратів у задню частину ока, тобто у ділянку склоподібного тіла. Для цього використовують анти-VEGF препарати (EYELEA та ін.). Основний принцип дії таких лікарських засобів - зменшити процес утворення нових судин. За допомогою інтравітреальної ін’єкції необхідні ліки на пряму потрапляють до місця утворення набряку. Тому такий метод лікування є найбільш ефективним.Інтравітреальне введення потребує стерильності, тому проводиться у стінах операційного блоку під місцевою анестезією. Триває ця процедура 5-10 хвилин, по закінченню на око накладається пов’язка.

Illustration

Коли варто звернутися за перевіркою стану сітківки?

1. Погіршення зору

2. Спотворення зображення

3. Зміна сприйняття кольору

4. Плаваючі «мушки» (точки) або стрічки в очах

5. Пусті або темні зони в полі зору

6. Блискавки перед очима

Показання

● Вікова макулодистрофія (ВМД), волога форма● Діабетичний макулярний набряк (ДМН)● Міопічна хоріоїдальна неоваскуляризації (мХНВ)● Макулярний набряк при тромбозі вен сітківки: тромбоз центральної вени сітківки (ТЦВС) або тромбоз гілки центральної вени сітківки (ТГЦВС)

Протипоказання

● Підвищена чутливість до будь-яких компонентів препарату, який вводиться у порожнину ока● Інфекційні захворювання очей або повік● Запалення інтраокулярних структур

Види медикаментозного лікування сітківки

Вікова макулодистрофія (ВМД)

Вікова макулодистрофія (ВМД) – це одне з найпоширеніших хронічних захворювань сітківки, яке призводить до втрати центрального зору, так як вражає макулу центральної ділянки ока. Вона виникає внаслідок порушення проникності стінки судин, в результаті чого утворюється набряк та розростання новостворених судин.Основні причини макулодистрофії сітківки:• вікові зміни• травми ока• спадковість• порушення обміну речовинРозрізняють дві форми вікової макулодистрофії: суху та вологу.При сухій формі рекомендовано профілактичні огляди в офтальмолога, консервативне лікування та здоровий способу життя.Волога форма макулодистрофії потребує більш радикального лікування. Для цього використовують курс інтравітреального введення анти-VEGF препаратів та при необхідності лазерне лікування сітківки. Відповідний курс лікування призначається лікарем-офтальмологом на основі проведених обстежень.Рекомендовано введення ін’єкції Айлія (EYELEA Вayer) проводити таким чином: завантажувальна доза - 1 раз на місяць протягом трьох місяців, потім інтервал між ін’єкціями збільшують до двох місяців. Після повторного обстеження лікування коригується в залежності від його ефективності.

Діабетичний макулярний набряк (ДМН)

Діабетична ретинопатія проявляється у людей з цукровим діабетом та вражає судинну систему сітківки. В результаті потоншення мікросудин та аномальний ріст нових судин, відбувається просочення рідини у внутрішню частину ока, при цьому утворюється діабетичний макулярний набряк (ДМН). При ДМН страждає в основному центральний зір.
Основні причини:
• підвищення рівня цукру в крові (гіперглікемія)
• гіперліпідемія
• захворювання нирок
• гіпертонія
Зазвичай при лікуванні діабетичної ретинопатії використовують як лазерну методику, так і інтравітреальне введення інгібіторів ендогенного росту судин (Айлія). Інколи проводиться комбіноване лікування, тобто чередуючи ці методи.
При діабетичному макулярному набряку рекомендовано проводити інтравітреальні ін’єкції Айлія таким чином: завантажувальна доза - по 1 ін’єкції 1 раз на місяць впродовж 5 місяців поспіль, підтримуюча доза - по 1 ін’єкції 1 раз на 2 місяці. Подальший план лікування лікар визначає індивідуально по результатам обстеження.

Міопічна хоріоїдальна неоваскуляризації (мХНВ)

При міопічній хоріоїдальній неоваскуляризації утворення нових судин відбувається між сітківкою і хоріоїдеєю (судинною оболонкою) ока.Основні причини мХНВ:• літній вік• високий ступінь короткозоростіСпочатку зміни відбуваються на очному дні у вигляді тріщин, що в подальшому призводить до просочення рідини під сітківку та проростання небажаних судин. Під час такого хаотичного росту руйнуються фоторецептори, також можливий крововилив (набряк). На місці крововиливу утворюється рубець (пляма Фукса) замість нервової тканини ока.При утворенні набряку проводиться інтравітреальне лікування препаратом Айлія. Рекомендовано введення разової ін’єкції. Подальше лікування буде коригуватися лікарем-офтальмологом згідно проведених обстежень.

Макулярний набряк при тромбозі вен сітківки: тромбоз центральної вени сітківки (ТЦВС) або тромбоз гілки центральної вени сітківки (ТГЦВС)

Тромбоз центральної вени сітківки або її гілок передбачає їхню закупорку тромбом, що перешкоджає правильному відтоку крові. При цьому відбувається різка втрата зору, що може супроводжуватися головним болем або підвищеним артеріальним тиском. Якщо тромбоз знаходиться на периферії сітківки, то патологія може ніяк не проявитися.Основні причини ТВС:• діабет• глаукома• атеросклероз• гіпертонія• компресія сусідньої артерії сітківки• надмірна густота кровіЛікування макулярного набряку при тромбозі вен сітківки вимагає швидкої реакції, щоб вчасно відновити кровотік у сітківці. Воно передбачає введення інтравітреальної ін’єкції 1 раз на місяць до того часу, поки зір не почне відновлюватися. Після цього лікар призначить індивідуальний графік коректного лікування.

Illustration

Прості кроки підготовки до чіткого зору

1. Пройти необхідне обстеження у Ukrainian Vision Center. Узгодити з лікарем оптимальний метод лікування: медикаментозний (інтравітреальне введення), лазерний чи хірургічний (вітреоретинальна хірургія).
2. При інтравітреальному введенні здати всі необхідні аналізи згідно переліку та отримати результати.
3. У назначений день та час з’явитися з результатами аналізів, відповідними документами (паспорт, ідентифікаційний код), скласти договір на надання медичних послуг, сплатити вартість послуги, поспілкуватися з анестезіологом про стан здоров’я та зробити процедуру. Загальний час перебування в клініці сягає 1-1,5 години.
4. Дотримуючись рекомендацій лікаря проводити післяопераційний період. Робити огляди в офтальмолога згідно особистого графіка відвідувань.

Рекомендації

До проведення інтраокулярної ін'єкції

● Прийняти душ, помити голову● У день введення ін’єкції одягнути чисту сорочку або блузку (бажано бавовняну) з відкритим коміром або застібкою спереду, щоб її було зручно знімати/одягати не через голову● Не вживати спиртні напої напередодні і вдень проведення самої ін’єкції● Фізично не перевантажувати організм протягом 3 днів після введення● Якщо ви регулярно приймаєте лікарські препарати (для нормалізації артеріального тиску, цукру крові та інші), потрібно приймати їх за звичайною схемою, але обов’язково попередити про це анестезіолога● Якщо інше око, в яке не проводять ін’єкцію, погано бачить, то варто взяти з собою супроводжуючого, який допоможе дістатися додому після процедури

Після проведення лазерного лікування

● Через 3 години після накладання пов’язки вдома її зняти● Обов’язково капати післяопераційні краплі згідно схеми● Не можна працювати тривалий час в нахиленому положенні (більше 30 хвилин), робити різкі нахили тіла до 14 днів● Користуватися приміщеннями з високою температурою (сауна, баня, гарячі ванни) до 1 місяця● Можна піднімати та переносити вагу до 5 кг

Ціни

Одна з наших місій - це зробити якісну сучасну офтальмологію доступною. Тому ціни на наші послуги є чесними, без прихованих платежів та непередбачуваних доплат.

  • Інтравітреальне введення АЙЛІЯ (EYLEA), Афліберсепт, Bayer Pharma

    8900 грн

    Одна ін'єкція

Часті запитання

  • Чи боляче робити «укол в око»?

    Перед проведенням інтравітреальної ін’єкції в очі капають краплі для місцевого знеболення, тому при введенні препарату пацієнт не відчуває болю. Адже сам укол вводиться протягом декількох секунд. Після процедури в перші дні можлива поява «мушок», але з часом вони зникнуть. При виникненні будь-яких неприємних відчуттів, почервонінні або болю, необхідно обов’язково звернутися до офтальмолога.

  • Чи є недоліки інтравітреального введення препаратів?

    Основний недолік – це обмежений період дії. Тому потрібно відвідувати офтальмолога регулярно, щоб при потребі вчасно провести лікування.

  • Чи покращується зір після введення ін’єкції?

    Все залежить від виду та стадії захворювання, супутніх хвороб. Деякі пацієнти відзначають покращення зору вже після першої ін’єкції, але через це закінчувати курс лікування заздалегідь без згоди лікаря не варто, адже ефект потрібно закріпити. У деяких пацієнтів відзначається зменшення темних плям та «мушок». Але мета проведення ін’єкції – зупинити прогресування захворювання та зберегти наявний зір.

  • При яких симптомах можливе інтравітреальне введення?

    Основні симптоми:
    • погіршення зору, особливо в темну пору доби, або його різка втрата
    • темні плями, «мушки» в полі зору
    • викривлене зображення
    • нечітке зображення дрібних деталей